|Na Téma|...Moc brzo!

18. července 2015 v 10:00 | Whirpy
Ahoj!
Dneska jsem se rozhodla pro trochu tématičtější článek, ať vám tady pořád jen nepíšu o cestování nebo deníček, i když deníčkové články zase tak často nepíšu.
A nebojte, na TAGy taky dojde, plánuji totiž zase jet k babče, tak ať mám něco do zásoby!


Byl nebyl, jednou jeden deváťák. Moc rozumu nepobral a ve škole mu to stačilo na čtyřky, hlavně když měl u sebe cigarety a elektronku. Nevypdal ale zase tak špatně, takže si brzy získal oblibu u žákyň v sedmé třídě, které ve třinácti, pod tunou make-upu okamžitě poznaly, že on je ten pravý.
A hle...jedné sedmačce se to povedlo a deváťák se s ní dal na půl roku dohromady, ačkoliv stále chodil na kalby a jiné věci. Zatímco co slečna si na fejsbuku změnila příjmení na jeho a neustále si psala statusy nebo přidávala fotky.
Když se po půl roce tedy definitivně rozešli nebo spíše deváťák se rozešel se slečnou ze sedmičky, její sociální sítě byly přímo zaplaveny smutnými statusy a citáty. A pak ještě dlouho potom. Deváťák měl ale slečnu pěkně na háku, protože ona by za ním šla na kraj světa.

Ale kam se sakra poděla nějaká sebeúcta? Tohle hraní na vztah ve třinácti a následné vylívání si srdíčka na sociálních sítích mě vážně děsí, zvlášť když se ten kluk chová jak... Ale tak líbí se ji přece ne? Tak se přetrhne.
Kdyby to alespoň pak všechno necpali všem na ten fejsbuk. Achjo.
Zajímalo by mě jak to půjde dál, jsou totiž i takové, které ve třinácti/čtrnácti chodí asi s osmnáctiletým klukem - samozřejmě zase v kapse cigárka v hlavě nic. Zodpovědnost nulová. A člověk by čekal, že alespoň ta holka bude mít nějakou zodpovědnost, ale ona se nechá oblbnout. Jediné o co stojí je jeho pozornost a když ji záhadně najednou nechce, musí to okamžitě rozepsat k nějaké černobílé fotce na svém profilu timeline.
Protože její život právě skončil, bez něj to už nemá cenu! A všichni kluci jsou stejní! Ale jo, někdy se skvěle bavím, zase berme to s rezervou...

I když to je jen určitá skupina, plno lidí se samozřejmě chová normálně.
Jenže mě tak rozčiluje, jak jsou některé holky pitomé a naivní a k tomu se váže další příběh...
Byla jedna holka, patnáct ji ještě nebylo. Na fejsbuku ji napsal o dva roky starší kluk. Znali se ze školy. A tak si tak psali a psali. Postupně si psali čím dál víc intiměnjší věci. A nakonec ji napsal, ať přijede, že se spolu vyspí a pak s ní bude chodit. Holka se svěřila hned několika lidem a všichni ji to rozmlouvali. Ale ona za klukem i tak jela. Samozřejmě, že spolu potom nechodili, dostala tak maximálně nabídku být kamarádka s výhodami. Ale tu později taky parkrát použila. Od té doby to se slečnou docela jelo, ona si díky ztrátě pannenství připadala nějak dospělejší a nepřipadalo jí nic divné na tom dělat to znova s jinými - vypatlanými blbečky...

Vážně? První sex a potom vztah? A jako ona si vážně myslela, že s ní bude chodit? Celkově nechápu takovýto styl uvažování. To už se má holka s klukem první vyspat, aby s ni vůbec chodil? Nechutný, navíc když holce nebylo ani těch blbých patnáct... A pro organismus to není taky tak brzy zdravé. Ale to 'vůbec' není podstatné!
Kamarád s výhodami? Opravdu? Tohle se třeba mi osobně nezamlouvalo nikdy, přece buď jedno nebo druhé...
Pak jsou z toho akorát statusy jak gantlemani už vymřeli a vztah v dnešní době není možný.. protože normální, slušní kluci před takovýma radši zalezou. No a některé moje vrstevnice pak žijí v domění, že tzv. "gentlemani" už vymřeli. Jenže mi stejně připadá, že pak už nehladají ani ty "gentlemany", radši.
Samozřejmě to nikomu neberu, klidně si buďte kamrdády s výodama, ale myslim si, že, takováto slepá ulička je nanic.
Ale vždyť kolik holek si to dělá prostě samo. Hned klukovi dají co chce a proč on by se pak snažil, jednou dala, dá znova. A je po romantických gestech a nějakém jinačím poznávaní než fyzickém. Příjde mi, že málem si ti lidi nemusí ani rozumět.
Stačí, když si napíšou na fejsbuku a při první shcůzce je přítomná postel. U některých.
Znám lidi z obou příběhů a vím, že je mnohem víc takových. Nelíbí se mi to, ale co s tím no. Už jen čekám, až ty holky za pár let uvidím s kočárem, ničím nebudou, dítě budou mít s nějakou lopatou a nebudou moct pochopit, že si za to můžou prostě sami... Někdy fakt stačí jen víc přemýšlet, škoda, že to neumí...nebo nechtějí?
Myslím, že snad ani není v tom spěchu čas si něco uvědomovat.

***
Jinak článek neměl za účelem nikoho urazit nebo tak, jen jsem prostě chtěla napsat svůj názor. Ale. přece jen jde o moje vrstevníky a nejsem žádný znalec přes vztahy nebo psycholog nebo tak něco, ale tohle téma je stejně docela oblíbené. I když sama mám přítele o čtrnácti (spíše 14,5), ale nejsme ani jeden z těchto případů a bez toho aniž bychom to ventilovali po fejsbuku už spolu nějakou tu dobu jsme. V pohodě!
Tak proč si nerýpnout? Mi osobně se totiž tohle uspěchané vůbec nelíbí.
A pokud máte nějaké otázky, můžete je psát do komentářů.
Jaký názor máte vy?

Mějte se!

 


Komentáře

1 flow flow | Web | 18. července 2015 v 10:47 | Reagovat

Přesně tak!
Jako já nechápu ty holčiny co se "zamiluj" ve 13 a mění si přijímení, zveřejňují screenshoty zpráv se svým milým typu"chybíš mi lásko", no fuj. Co to je?
A "první sex a potom vztah"tomu silně konkuruje.
Mluvíš mi z duše.

2 Infinity Infinity | Web | 18. července 2015 v 11:55 | Reagovat

Máš to v hlavě opravdu srovnané a tvůj názor se mi líbí. Holky v dnešní době nemají žádnou sebeúctu, bohužel. Opravdu jsi to celé moc hezky vystihla. Kéž by si ty holky, o kterých tento článek je, tohle přečetly a třeba by si uvědomily, jak hloupé jsou.

3 Yeanni Yeanni | Web | 18. července 2015 v 12:00 | Reagovat

Aj tak to väčšina dievčat robí len preto, aby sa mali čím pochváliť. Mala som jednu takú kamarátku, čo sa vždy chválila, že ona môže mať tých najkrajších chalanov.
Pekný design :)

4 Christina°_° Christina°_° | Web | 18. července 2015 v 12:49 | Reagovat

Na facebooku se někdy opravdu pobavím díky těmto statusům malých holčiček:D Ale je to smutné, jak se holky zrovna v tomhle věku nechají snadno oblbnout a moc nepřemýšlí. Ale všichni dospějeme a budeme více přemýšlet nad tím, co děláme:)

5 Yuuta Yuuta | Web | 18. července 2015 v 13:06 | Reagovat

No... Facebook nemám, tak už mě takové věci netrápí, jsem na střední a tam už se to tak neřeší. Ale... Pořád jsou tu hloupé holky a kluci, co toho využijí. Já sama v září oslavím 18 a jsem panna. Nijak to neřeším, nestydím se za to. A jako... já bych to i chtěla, ale není s kým. Holky jsou děvky, kluci zatím hloupý a se starými se já nespustím. :/ Je to těžký... v současnosti. :(
Podle mě... rozumný vztah a soužití nemá nic společného s láskou :DD až budu mít rodinu a manžela, tak to bude čistě obchodní vztah. On si bude moct dělat, co chce i já. Děti tím nebudou trpět hádkami a rozvody. Protože... láska je šíleně nespolehlivá... A... do něčeho takovýho pak pustit dítě... :( Já za pár dní poprvé za celý život uvidím svýho pravýho tátu. A proč? Protože na mě už nechce platit alimenty. Tak jsem se rozhodla mu koupit kondomy :DDD totálně ho vytrolim krypla. A tím jen chci říct, že vztahy mezi lidmi jsou... dost složitý a láska jako taková mezi nimi není... Jen nějaká ta dočasná touha a poblouznění. Láska je navždy. A řekni... Nebylo by na člověka jako takovýho docela primitivní a nudný žít s jedním člověkem navždy? Já jsem romantik, ale... miluju lidi jako takové... je jedno kolik :D ^^

-jinak... spím tak 2-4 hodiny denně. ^^

6 Yuuta Yuuta | Web | 18. července 2015 v 13:09 | Reagovat

Btw... hrozně se mi líbí tvůj nový vzhled blogu,... hlavně... je to přehledný a čistý. Pěkný... ^^ hrozně se mi líbí, jak je to prostorný a tak, ale... k mýmu blogu, by se takový design nehodil :D jsem spíš chaotická osoba :D

7 flovers-king flovers-king | Web | 18. července 2015 v 14:56 | Reagovat

Na facebooky me ty statusy taky hodne stvou.. A kamaradstvi s vyhodami je na nic, mas pravdu.

8 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 18. července 2015 v 19:24 | Reagovat

Jo! Ty jsi můj člověk! Přesně tohle si myslím a přesně tohle říkám i já!

Je to šílený, co se dneska ve světě najde za mládež. Teď je doba taková, že čím dříve se s někým vyspíš, tím budeš nejvíce IN, aspoň podle toho, co znám já. A já na to wtf? To proč jako ? Podle mě...je zázrak najít holku, která je třeba po 15-více letech ještě nevinná (chápeš, že :D ) tohle mi v dnešní dobře přijde vzácný, zda někdo takový existuje. Mít sex před 15...to je tak... nelidský! Ti musejí mít mozek na bodě mrazu -_-

Jo dobře, jestli jsou spolu od 8 let, tak to už je o něco lépe chápající, ale jestli spolu nezačali ani chodit ? no brr, fuj. To už jsou fakt zoufalí lidé, opravdu. A psát to na fb.. dětinské.

I já znám takový případ jedné slečny (té je prosím 12-13 let) a ta píše strašně smutný, depresivní statusy, ja k jí nikdo nemiluje, jak jí všichni lžou a že takový život nemá cenu...že se asi zabije.. a že je ošklivá jak noc.. (jenže ona to říká proto, že čeká, jak ji všichni začnou říkat, že je nejkrásnější).. já jsem taky ošklivá, ale nikomu to necpu..a hlavně ne na fb -_- . A co je nejlepší, tak to je to, že komentuje statusy tím způsobem, že si stáhne sprostý obrázek muže (nechci být sprostá) a posílá to tam.. a k tomu píše úchylárny. A co je nejlepší, že jí mají rodiče v přátelích, ale je jim to úplně jedno. To mi jako jde rozum kolem. To je fakt šílený!

Tento článek je opravdu na dlouhé povídání, že bych tu povídala (vlastně psala) dál a dál, ale myslím si, že bys brzo asi usnula u čtení mého komentáře nudou :-D

Taky se měj hezky! :-)

9 Golden Virgin Golden Virgin | Web | 18. července 2015 v 22:28 | Reagovat

Jesus...tohle téma mám ráda na drbání popravdě... sama se strašně divým nad "mou" generací, protože oproti ostatním holčinám si připadám strašně zvláštní.... uznávám, sama mám přítele od patnácti, je o šest let starší, ale jsme spolu už dva roky a co se týče otázky sexu tak to nechával na mě... prostě podle mě to, co holka v mým věku tak nějak od borce kromě jiných věcí chce. Sama bych popravdě nesnesla kdyby na mě nějaký borec, kterého vidím poprvé (ale píšeme si už dlouho!) sahal... a píšu to z vlastní zkušenosti, že se o to pár pokoušelo... ale každá se asi musí spálit natolik, aby si uvědomila, že vztah není jen o sexu...
Asi se omlouvám za chaotický text... mám na to tolik myšlenek, které bych chtěla vyjádřit, že by to bylo na hodinovou diskuzi :D

10 Nasťa Nasťa | Web | 18. července 2015 v 23:42 | Reagovat

Tohle je hrozné, já si pořád říkám, co takhle mladí lidé (myslím třináct až patnáct let) mohou vůbec vědět o lásce? Odpověď je téměř vůbec nic, holka čeká, že to bude stejně krásné, jako v těch amerických filmech, ale bohužel si neuvědomuje, že realita je jiná, nadělá spoustu průšvihů a pak neví, jak z toho ven..

11 baruschkasf baruschkasf | E-mail | Web | 19. července 2015 v 0:33 | Reagovat

Tak sem nesu pohled zas z jiné strany :-)
Pohled matky :-)
Mám slečnu čtrnáctiletou a dostatečně poučenou :-) Fb si založila teď, těsně před prázdninami a to jen proto, že se tam píšou informace ohledně tábora :-)
Polovina jejích spolužaček už aktivně sexuálně žije (jo, článek jako by byl o nich) a vůbec si neuvědomují, že jejich partneři páchají trestný čin a klidně je na fb napráskaj :-)
Asi tu svojí inteligenci odkládaj, když berou do ruky chytrý telefon, doufají, že on myslí za ně...
A pak mám taky synka, kterému je 16 a je fakt k sežrání (podle jeho holek!).
Každou chvilku má jinou holku, některý den zvládá trojí rande a ty holky se navzájem znají...
Prostě žasnu...
A synek? No co, využívá, že se mu do postele cpou samy...
Jediné, čeho jsem jako matka dosáhla je to, že jim aspoň kontroluje občanky...

Jinak moc pěkný článek :-)
jsem ráda (a vidím to i v komentářích), že některé holky ještě rozum mají :-)

12 Ter. Ter. | Web | 19. července 2015 v 11:45 | Reagovat

S tvými názory souhlasím. Nicméně bych si ráda dovolila přidat myšlenku toho, že takovéhle chování, bohužel, zůstává i několika, kterým táhne na osmnáct, ne-li na dvacet. A těch, kterých začali takhle brzy sexuálně žít bych ve svých "známých" našla tolik, že by mi nestačily prsty na ruce.
Všechno je to ve vzoru, v tom, co kolem sebe vidí. Bohužel, nic s tím neuděláme, i když se nám to sebevíc hnusí.

Mimochodem, tvůj nový design je parádní! :O Ta modrá je perfektní.

13 Amazonka Amazonka | Web | 19. července 2015 v 15:09 | Reagovat

Když je někdo pitomej, tak je prostě pitomej. Je to jejich blbost, naprosto s tebou souhlasím.
Statusy na facebooku tohoto typu jsou naprosto hrozné, ale pro pobavení je to celkem fajn.

14 Sárči Sárči | E-mail | Web | 23. července 2015 v 20:24 | Reagovat

Súhlasím ^^ dievčatá proste nevedie čo so sebou..ako nehovorím že sa toto nedialo aj v minulosti..len proste ..teraz je toho moc :) sama si neviem predstaviť mňa ako mám chalananie to s ním ešte spaŤ :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.