Menší změny

25. června 2016 v 19:57 | Whirpy
Po hodně dlouhé odmlce jsem se dnes opět dopracovala k přihlášení na svůj blog, jde už asi o desátý pokus něco napsat. S příslibem pravidelnější aktivity během léta však přináším na první pohled patrné změny.

Ani nevím, kde bych začala, abych pravdu řekla úplně jsem si odvykla pravidělně psát a uspořádávat myšlenky. Nějak mi přestal vyhovovat koncept mého dosavadního blogování a do psaní se mi nechtělo. Času sice taky moc nebylo, ale na čas se vymlouvat nechci, protože na ostatní věci jsem ho během uzavíraní známek i jindy měla i tak víc než dost.
Nicméně jsem se rozhodla, že si to ulehčím a udělám si z blogu opět koníček a budu tak plnit původní záměr, což mě vedlo k rozhodnutí, že zkusím psát tak, aby mě třeba bavilo a já se do toho nemusela nutit.
Nakonec z toho vyvstanula vidina jakéhosi blog-deníčku, kde bych mohla zcela volně psát své myšlenkové pochody.
Uvidíme, jak dlouho vydržím tentokrát...

Někteří z vás mi možná napišou, že je tato změna škoda, jenže pro mě jedinou zábavnou alternativou k návratu na blog. Z čehož plyne, že dneškem se z dříve snad i uspořádaného blogu slečny Whirpy stává naprosto nepřehledný mišmaš a snůška ještě větších keců než doposud, ale taky zážitků ze života a tak dál. Protože taková doopravdy jsem, celkem neuspořádaná, nestálá, každou chvíli nadšená pro něco jiného, ale taky mám zálibu v prokrastinaci, která se prozměnu bije s tajnou ctižádostivostí, kapkou egoismu a trochou té houževnatosti. No, každý jsme nějací a stále se vyvíjíme.
Ha, třeba zde najdete nějaké velké myšlenky...ehm samozřejmě jedině v případě, že je opíšu z nějaké knihy.

Když už jsme u těch knihy...
Momentálně dočítám Dějiny myšlenky, autorem této knihy je Kevin O'Donnell a jedná se o takový menší přehled vzniku a vývoje lidského myšlení a náboženství. Proč vám tedy rovnou neuvést jednu zajímavou větu ze strany 98, jenž byla jako poslední v pořadí zapsána do malého zapísníčku, který se těší již poměrně hojnému počtu pro mě zajímavých vět z různých knih, ale o tom jindy...

"Rozum a víra jsou dvě odlišné cesty, vedoucí k témuž cíli."


Co se "starých" článků týče, tak ty stále najdete v archivu, mazat je nebudu a určitě dojde k tomu, že na některé z nich třeba někdy ještě odkážu, nejpíše to budou články o cestování, neboť o tom taky nechci přestat v žádném případě psát. Cestování mám ze všeho nejraději.
V srpnu mě totiž čeká Irsko...
A ne, nebojím se letiští a teroristů, či toho, že se mnou letadlo spadne. Nicméně pokud k tomu dojde, o čemž velmi silně pochybuji, tam doufám, že až na zpáteční cestě.
Ale o tom až v srpnu.

Whirpy


 


Komentáře

1 Anna Anna | Web | 25. června 2016 v 20:32 | Reagovat

Velmi ráda, bych se k tomuto článku nějak více vyjádřila, pravdou však zůstává, že jsem tě teprve nyní objevila, takže k tomu nemám co říct - snad jen, že doufám, že se ti povede lépe tak, jak si myslíš, že to tobě bude vyhovovat :).

Velmi mě zaujal tvůj design i tvé bývalé vzhledy blogu a ráda bych se zeptala, zda jsi ochotna vyrobit design i někomu jinému..? :) Vzhledem k tomu, že jsem aktuálně bez počítače, nemám ani možnost udělat cokoliv svého - navíc, já nejsem zrovna počítačový master a už vůbec ne grafický. Takže se ptám takhle veřejně, vzhledem k tomu, že jsem nikde nenašla uvedený tvůj mail :)

2 cedor cedor | Web | 26. června 2016 v 9:02 | Reagovat

To že si chceš blog změnit na deníček mě vlastně docela překvapilo, když jsi mi to řekla poprvé. Protože jsi mi sama jednou říkala, že si deník psát nemůžeš, kvůli tvému myšlenkovému pochudu (který tak často nechápu:D) a neustále bys všecko škrtala, přepisovala atd... Nicméně já mám asi takovéty deníkové blogy nejradši, takže já jsem jenom rád a tvůj konec by byla škoda, jako blogerku tě strašně rád čtu a nechci, aby jsi končila, ačkoliv jsme v kontaktu tak ale chápeš, ne?:D

3 cincina cincina | Web | 27. června 2016 v 14:44 | Reagovat

Já jsem ráda, že jsi se vrátila zpět k blogování a přesně jak píšeš, blogování má být koníček, ne povinnost:)
Mě deníčkové články baví... mě od tebe baví všechny články, takže mi je v podstatě jedno, co budeš psát:D Všechno si to ráda přečtu:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.